Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 19 września 2022 roku

W poniedziałek, 19 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 95 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.12 kurs akcji wzrósł do poziomu 100,4 zł, a następnie, spadł do wartości 94,5 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 770 sztuk. Obroty wyniosły 232 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,17 proc., w ciągu miesiąca spadła o 13,30 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 28,57 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 34,42 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,46 proc. do poziomu 50 072 punktów, a wartość spółki spadła o 0,53 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,83 proc. do poziomu 2 293 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,83 proc., a wartość spółki spadła o 0,53 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »