Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 2 września 2022 roku

W piątek, 2 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 88,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 94 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.37 by na zamknięciu spaść do poziomu 92,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 37, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 547 sztuk. Obroty wyniosły 132 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,92 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 6,26 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 30,70 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 24,56 proc.

Reklama

W piątek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,46 proc. do poziomu 49 671 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,62 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,24 proc. do poziomu 2 329 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »