Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 20 stycznia 2022 roku

W czwartek, 20 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 75,9 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.22 kurs akcji wzrósł do poziomu 76,9 zł, a następnie, o 10.47, spadł do wartości 75,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 75,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 036 sztuk. Obroty wyniosły 305 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,16 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 16,62 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 34,88 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 2,43 proc.

Reklama

W czwartek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,44 proc. do poziomu 70 420 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,13 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,65 proc. do poziomu 2 385 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży energetycznej na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,65 proc., a wartość spółki spadła o 0,13 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »