Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 24 sierpnia 2020 roku

W poniedziałek, 24 sierpnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 45,5 zł, czyli o 1,79 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 44,7 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 47,9 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.00 by na zamknięciu spaść do poziomu 46,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 32, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 582 sztuk. Obroty wyniosły 168 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 4 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,56 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 11,24 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 69,71 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 72,86 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,97 proc. do poziomu 52 424 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 4,03 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,50 proc. do poziomu 2 010 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »