Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 25 września 2020 roku

W piątek, 25 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 44,5 zł, czyli o 0,22 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 44,6 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 45,1 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.10 by na zamknięciu spaść do poziomu 44,8 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 22, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 111 sztuk. Obroty wyniosły 91,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,82 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 3,66 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 75,69 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 66,54 proc.

W piątek Polenergia zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,59 proc. do poziomu 48 295 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,45 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 12,16 proc. do poziomu 1 773 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »