Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 26 lutego 2021 roku

W piątek, 26 lutego Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 62,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 63 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.07 by na zamknięciu spaść do poziomu 62,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 10 883 sztuk. Obroty wyniosły 684 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na zamknięciu.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca zwiększyła się o 10,95 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 114,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 111,45 proc.

W piątek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,28 proc. do poziomu 56 970 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,51 proc. do poziomu 2 074 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży energetycznej na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,51 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »