Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 26 stycznia 2021 roku

We wtorek, 26 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 56 zł, czyli o 1,06 proc. mniej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 56,6 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 56,4 zł, a następnie, spadł do wartości 54 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 39, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 578 sztuk. Obroty wyniosły 398 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 5,26 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 98,53 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 100,00 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 0,37 proc.

Reklama

We wtorek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,38 proc. do poziomu 57 785 punktów, a wartość spółki spadła o 4,59 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,88 proc. do poziomu 2 188 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania sektora energetycznego na rynek indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »