Notowania akcji spółki Polenergia z 27 sierpnia 2021 roku

W piątek, 27 sierpnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 73 zł, czyli o 0,69 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 72,5 zł. O godzinie 9.58 kurs akcji wzrósł do poziomu 73,3 zł, a następnie, o 13.52, spadł do wartości 71,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 72 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 17, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 163 sztuk. Obroty wyniosły 73 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,13 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 1,41 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 54,84 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 52,22 proc.

W piątek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,46 proc. do poziomu 69 775 punktów, a wartość spółki spadła o 0,69 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,21 proc. do poziomu 2 833 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,21 proc., a wartość spółki spadła o 0,69 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »