Notowania akcji spółki Polenergia z 27 stycznia 2023 roku

W piątek, 27 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 83,6 zł, czyli o 0,24 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 83,8 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 84,9 zł - spółka osiągnęła o godzinie 16.49, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 22, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 423 sztuk. Obroty wyniosły 120 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,95 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,93 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 17,10 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,28 proc.

W piątek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,06 proc. do poziomu 61 270 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,31 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,06 proc. do poziomu 2 311 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »