Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 27 września 2021 roku

W poniedziałek, 27 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 71 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 72,7 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.53 by na zamknięciu spaść do poziomu 72,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 14, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 115 sztuk. Obroty wyniosły 153 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,36 proc., w ciągu miesiąca nie zmieniła się. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 62,56 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 48,57 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,19 proc. do poziomu 70 027 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,11 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,74 proc. do poziomu 2 700 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo gorzej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,74 proc., a wartość spółki wzrosła o 2,11 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »