Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 72,2 zł, czyli o 0,28 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 72,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 66,9 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 42, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 23 330 sztuk. Obroty wyniosły 1,57 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 11,73 proc., w ciągu miesiąca spadła o 10,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 24,07 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 9,46 proc.

Reklama

W piątek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki spadła aż o 6,94 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,15 proc. do poziomu 2 270 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży energetycznej na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,15 proc., a wartość spółki spadła o 6,94 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »