Reklama

PEP (PEP): Notowania akcji spółki Polenergia z 28 września 2020 roku

W poniedziałek, 28 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 44,4 zł, czyli o 0,89 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 44,8 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 45,7 zł - spółka osiągnęła o godzinie 14.03 by na zamknięciu spaść do poziomu 44,9 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 37, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 8 028 sztuk. Obroty wyniosły 361 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,88 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,81 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 75,39 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 66,91 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,2 proc. do poziomu 49 842 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,22 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 7,40 proc. do poziomu 1 904 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »