Notowania akcji spółki Polenergia z 29 maja 2024 roku

W środę, 29 maja Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 70,2 zł, czyli o 0,28 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 70,4 zł. O godzinie 9.15 kurs akcji wzrósł do poziomu 70,4 zł, a następnie, o 15.08, spadł do wartości 68,8 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 70 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 16, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 022 sztuk. Obroty wyniosły 70,8 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,34 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 7,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 18,60 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 8,85 proc.

W środę Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,49 proc. do poziomu 85 697 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,57 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 2,83 proc. do poziomu 2 519 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »