Notowania akcji spółki Polenergia z 30 sierpnia 2021 roku

W poniedziałek, 30 sierpnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 72 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.09 kurs akcji wzrósł do poziomu 72,9 zł, a następnie, o 16.42, spadł do wartości 70,6 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 71 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 47, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 440 sztuk. Obroty wyniosły 350 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 4,44 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,16 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 53,68 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 45,79 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,08 proc. do poziomu 70 527 punktów, a wartość spółki spadła o 1,39 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,43 proc. do poziomu 2 874 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,43 proc., a wartość spółki spadła o 1,39 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »