Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 30 września 2021 roku

W czwartek, 30 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 70 zł, czyli o 0,14 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 70,1 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 71,6 zł - spółka osiągnęła o godzinie 15.27 by na zamknięciu spaść do poziomu 70,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 19, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 284 sztuk. Obroty wyniosły 87,8 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,42 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,67 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 58,04 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 47,19 proc.

W czwartek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,67 proc. do poziomu 70 341 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,70 proc. do poziomu 2 702 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »