Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 31 sierpnia 2021 roku

We wtorek, 31 sierpnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 71 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 70,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 23, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 018 sztuk. Obroty wyniosły 143 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 5,33 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,16 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 53,68 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 45,79 proc.

Reklama

We wtorek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,57 proc. do poziomu 70 930 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,39 proc. do poziomu 2 914 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,39 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »