Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 4 stycznia 2021 roku

W poniedziałek, 4 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 54,4 zł, czyli o 0,37 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 54,2 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 56,6 zł - spółka osiągnęła o godzinie 15.04 by na zamknięciu spaść do poziomu 56 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 49, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 548 sztuk. Obroty wyniosły 530 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 11,11 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 11,55 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 107,41 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,09 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 57 955 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,32 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 5,44 proc. do poziomu 2 152 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »