Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 5 października 2020 roku

W poniedziałek, 5 października Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 48,1 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.13 kurs akcji spadł do poziomu 47,5 zł, a następnie o 17.00 wzrósł do wartości 49,6 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 951 sztuk. Obroty wyniosły 333 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni czwartek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 11,21 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 1,85 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 96,83 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 84,39 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,98 proc. do poziomu 50 015 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,12 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,04 proc. do poziomu 1 935 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »