Reklama

PEP (PEP): Notowania akcji spółki Polenergia z 7 września 2020 roku

W poniedziałek, 7 września Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 46,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 13.17 kurs akcji spadł do poziomu 46,2 zł, a następnie o 16.49 wzrósł do wartości 46,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 46,2 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 43, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 510 sztuk. Obroty wyniosły 210 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca zwiększyła się o 6,94 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 82,61 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 71,75 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,58 proc. do poziomu 50 815 punktów, a wartość spółki spadła o 0,65 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,05 proc. do poziomu 1 723 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży energetycznej na rynek indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »