Notowania akcji spółki Polenergia z 8 lutego 2023 roku

W środę, 8 lutego Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 85 zł, czyli o 0,47 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 84,6 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 84,1 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 333 sztuk. Obroty wyniosły 113 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 3,93 proc., w ciągu miesiąca spadła o 3,86 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 32,60 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,63 proc.

Reklama

W środę Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,76 proc. do poziomu 60 952 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,76 proc. do poziomu 2 195 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,76 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »