Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 8 października 2021 roku

W piątek, 8 października Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 72,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 71,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 108 sztuk. Obroty wyniosły 79,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 4 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,14 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,95 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 45,77 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 50 proc.

Reklama

W piątek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,67 proc. do poziomu 73 328 punktów, a wartość spółki spadła o 0,69 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,81 proc. do poziomu 2 899 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,81 proc., a wartość spółki spadła o 0,69 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »