Reklama

Notowania akcji spółki Polimex-Mostostal z 1 lutego 2022 roku

We wtorek, 1 lutego Polimex-Mostostal (PXM) rozpoczął notowania od poziomu 3,75 zł, czyli o 1,35 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 3,7 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 3,69 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polimex-Mostostal wyniosła 38, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 69 779 sztuk. Wzrost odbył się przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 257 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 1,11 mln zł.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,48 proc., w ciągu miesiąca spadła o 5,92 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 18,27 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 5,92 proc.

We wtorek Polimex-Mostostal zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,82 proc. do poziomu 67 972 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,95 proc. Spółki z sektora budowlanego do których należy także Polimex-Mostostal pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,60 proc. do poziomu 3 722 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Polimex - Mostostal odbudowuje swoją pozycję w działalności inżynieryjno-usługowej. Rozwój Grupy, który ma być wsparty na dwóch podstawowych filarach tj. energetyce i petrochemii (gazie, chemii, nafcie), uzyska dodatkowe oparcie w działalności budownictwa przemysłowego oraz działalności produkcyjnej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »