Reklama

Notowania akcji spółki Polimex-Mostostal z 17 grudnia 2020 roku

W czwartek, 17 grudnia Polimex-Mostostal (PXM) rozpoczął notowania od poziomu 2,535 zł, czyli o 0,6 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 2,52 zł. O godzinie 9.21 kurs akcji wzrósł do poziomu 2,575 zł, a następnie, o 15.36, spadł do wartości 2,4 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 2,41 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polimex-Mostostal wyniosła 84, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 509 031 sztuk. Obroty wyniosły 1,26 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 3 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 7,59 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 10,55 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 15,59 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 11,83 proc.

W czwartek Polimex-Mostostal zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 56 176 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,37 proc. Spółki budowlane do których należy także Polimex-Mostostal ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,50 proc. do poziomu 3 429 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Polimex - Mostostal odbudowuje swoją pozycję w działalności inżynieryjno-usługowej. Rozwój Grupy, który ma być wsparty na dwóch podstawowych filarach tj. energetyce i petrochemii (gazie, chemii, nafcie), uzyska dodatkowe oparcie w działalności budownictwa przemysłowego oraz działalności produkcyjnej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »