Reklama

Notowania akcji spółki Polimex-Mostostal z 5 sierpnia 2020 roku

W środę, 5 sierpnia Polimex-Mostostal (PXM) rozpoczął notowania od poziomu 2,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.33 kurs akcji wzrósł do poziomu 2,235 zł, a następnie, o 10.44, spadł do wartości 2,19 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 2,21 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polimex-Mostostal wyniosła 55, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 151 848 sztuk. Obroty wyniosły 323 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 3,49 proc., w ciągu miesiąca spadła o 17,54 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 13,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 2,55 proc.

W środę Polimex-Mostostal zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,16 proc. do poziomu 52 290 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,45 proc. Spółki budowlane do których należy także Polimex-Mostostal pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 2,47 proc. do poziomu 3 006 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Polimex - Mostostal odbudowuje swoją pozycję w działalności inżynieryjno-usługowej. Rozwój Grupy, który ma być wsparty na dwóch podstawowych filarach tj. energetyce i petrochemii (gazie, chemii, nafcie), uzyska dodatkowe oparcie w działalności budownictwa przemysłowego oraz działalności produkcyjnej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »