Reklama

Notowania akcji spółki PZU z 19 stycznia 2022 roku

W środę, 19 stycznia PZU (PZU) rozpoczęło notowania od poziomu 36 zł, czyli o 0,41 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 36,15 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 35,82 zł, a następnie o 10.44 wzrósł do wartości 36,45 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 36,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki PZU wyniosła 129, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 478 110 sztuk. Obroty wyniosły 53,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,69 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 14,39 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 1,49 proc.

W środę PZU zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,25 proc. do poziomu 70 733 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,14 proc. Spółki z makrosektora banków, ubezpieczycieli, spółek działających na rynku kapitałowym i wierzytelności do których należy także PZU ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG.MS-FIN spadła o 0,12 proc. do poziomu 12 273 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z makrosektora banków, ubezpieczycieli, spółek działających na rynku kapitałowym i wierzytelności na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia prywatnego, publicznego i gospodarczego, oferując najszerszą gamę produktów na polskim rynku ubezpieczeniowym (ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe). Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »