Reklama

Notowania akcji spółki Raciborska Fabryka Kotłów z 11 sierpnia 2020 roku

We wtorek, 11 sierpnia Raciborska Fabryka Kotłów (RFK) rozpoczęła notowania od poziomu 1,13 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.48 kurs akcji wzrósł do poziomu 1,14 zł, a następnie, o 16.28, spadł do wartości 1,062 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 1,08 zł.

Liczba transakcji dla spółki Raciborska Fabryka Kotłów wyniosła 96, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 691 230 sztuk. Obroty wyniosły 754 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 18,06 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 10,00 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 29,87 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 18,03 proc.

We wtorek Raciborska Fabryka Kotłów zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,94 proc. do poziomu 52 421 punktów, a wartość spółki spadła o 4,42 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Raciborska Fabryka Kotłów pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,18 proc. do poziomu 2 950 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo lepiej niż Raciborska Fabryka Kotłów, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,18 proc., a wartość spółki spadła o 4,42 proc.

Rafako jest generalnym wykonawcą bloków energetycznych i największym w Europie producentem kotłów. Oferuje projektowanie i produkcję szerokiej gamy kotłów, w tym kotłów na parametry nadkrytyczne i kotłów fluidalnych, a także urządzeń ochrony środowiska, w tym instalacji odsiarczania i odazotowania spalin oraz elektrofiltrów, a także instalacje do termicznej utylizacji odpadów oraz do spalania biomasy. Inwestorem strategicznym Rafako jest Grupa PBG. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »