Reklama

Notowania akcji spółki Raciborska Fabryka Kotłów z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia Raciborska Fabryka Kotłów (RFK) rozpoczęła notowania od poziomu 1,412 zł, czyli o 1,26 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 1,43 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 1,448 zł - spółka osiągnęła o godzinie 11.44 by na zamknięciu spaść do poziomu 1,426 zł.

Liczba transakcji dla spółki Raciborska Fabryka Kotłów wyniosła 58, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 324 510 sztuk. Obroty wyniosły 460 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatnią środę, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,13 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,19 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 35,81 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,63 proc.

W piątek Raciborska Fabryka Kotłów zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,28 proc. Spółki z sektora budowlanego do których należy także Raciborska Fabryka Kotłów ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,42 proc. do poziomu 3 720 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Rafako jest generalnym wykonawcą bloków energetycznych i największym w Europie producentem kotłów. Oferuje projektowanie i produkcję szerokiej gamy kotłów, w tym kotłów na parametry nadkrytyczne i kotłów fluidalnych, a także urządzeń ochrony środowiska, w tym instalacji odsiarczania i odazotowania spalin oraz elektrofiltrów, a także instalacje do termicznej utylizacji odpadów oraz do spalania biomasy. Inwestorem strategicznym Rafako jest Grupa PBG. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »