Reklama

Notowania akcji spółki Sanok Rubber Company z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia Sanok Rubber Company (SNK) rozpoczął notowania od poziomu 17,65 zł, czyli o 1,15 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 17,45 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 16,65 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Sanok Rubber Company wyniosła 45, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 15 316 sztuk. Obroty wyniosły 250 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 3 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,98 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 11,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 36,69 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,05 proc.

W piątek Sanok Rubber Company zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,58 proc. Spółki motoryzacyjne do których należy także Sanok Rubber Company pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 0,86 proc. do poziomu 6 593 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora motoryzacyjnego na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża motoryzacyjna zachowywała się dużo lepiej niż Sanok Rubber Company, gdyż wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 0,86 proc., a wartość spółki spadła o 4,58 proc.

Sanok Rubber Company to czołowy krajowy producentów technicznych wyrobów gumowych, gumowo-metalowych, kombinacji gumy z innymi tworzywami. Produkcja przeznaczona jest na potrzeby m.in. przemysłu motoryzacyjnego, budownictwa, rolnictwa, w sprzęcie AGD, w przemyśle farmaceutycznym. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »