Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 1 października 2020 roku

W czwartek, 1 października Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 88 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 85,2 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 12, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 250 sztuk. Obroty wyniosły 21,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,00 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 5,17 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 34,35 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 7,32 proc.

W czwartek Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,76 proc. do poziomu 49 035 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora budowlanego do których należy także Śnieżka ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,05 proc. do poziomu 2 990 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się trochę gorzej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,05 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »