Notowania akcji spółki Śnieżka z 10 sierpnia 2022 roku

W środę, 10 sierpnia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 70 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 69,4 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 305 sztuk. Obroty wyniosły 21,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,63 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,51 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 17,26 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 15,25 proc.

Reklama

W środę Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,42 proc. do poziomu 54 956 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,72 proc. do poziomu 3 835 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się lepiej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,72 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa Śnieżka to jeden z liderów rynku farb i lakierów w segmencie wyrobów dekoracyjnych w Polsce i na Węgrzech. Jej zlokalizowane w czterech krajach zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie ok. 150 mln kg produktów, które są sprzedawane na kilkunastu rynkach zagranicznych(na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »