Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 11 października 2021 roku

W poniedziałek, 11 października Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 83 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 82,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 14, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 460 sztuk. Obroty wyniosły 38,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,22 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,22 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 8,59 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,81 proc.

Reklama

W poniedziałek Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,54 proc. do poziomu 74 460 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,10 proc. do poziomu 4 384 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się trochę lepiej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,10 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »