Notowania akcji spółki Śnieżka z 14 czerwca 2023 roku

W środę, 14 czerwca Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 71,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.49 kurs akcji spadł do poziomu 70,8 zł, a następnie o 13.53 wzrósł do wartości 71,6 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 320 sztuk. Obroty wyniosły 21,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,38 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,56 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 7,73 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 15,86 proc.

Reklama

W środę Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,11 proc. do poziomu 67 006 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,56 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,83 proc. do poziomu 5 093 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Śnieżka to jeden z liderów rynku farb i lakierów w segmencie wyrobów dekoracyjnych w Polsce i na Węgrzech. Jej zlokalizowane w czterech krajach zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie ok. 150 mln kg produktów, które są sprzedawane na kilkunastu rynkach zagranicznych (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »