Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 14 stycznia 2021 roku

W czwartek, 14 stycznia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 89,8 zł, czyli o 2,05 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 88,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 89 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 11, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 026 sztuk. Obroty wyniosły 92,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca zwiększyła się o 1,36 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 6,04 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 1,36 proc.

Reklama

W czwartek Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 58 945 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,82 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 7,48 proc. do poziomu 3 985 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »