Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 14 stycznia 2021 roku

W czwartek, 14 stycznia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 89,8 zł, czyli o 2,05 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 88,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 89 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 11, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 026 sztuk. Obroty wyniosły 92,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca zwiększyła się o 1,36 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 6,04 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 1,36 proc.

W czwartek Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 58 945 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,82 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 7,48 proc. do poziomu 3 985 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »