Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 18 lutego 2021 roku

W czwartek, 18 lutego Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 90,4 zł, czyli o 0,89 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 89,6 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 89,2 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 5, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 174 sztuk. Obroty wyniosły 15,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,12 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,45 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 9,76 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 12,5 proc.

Reklama

W czwartek Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 58 684 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,45 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 2,30 proc. do poziomu 3 953 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo gorzej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 2,30 proc., a wartość spółki wzrosła o 0,45 proc.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »