Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 20 lipca 2022 roku

W środę, 20 lipca Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 73,8 zł, czyli o 1,1 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 73,0 zł. O godzinie 13.03 kurs akcji spadł do poziomu 70,8 zł, a następnie o 15.04 wzrósł do wartości 74,2 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 74 zł.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 14, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 308 sztuk. Obroty wyniosły 21,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni poniedziałek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca zwiększyła się o 3,93 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 13,35 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 12,32 proc.

W środę Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,93 proc. do poziomu 53 733 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,37 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,64 proc. do poziomu 3 628 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »