Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 20 stycznia 2023 roku

W piątek, 20 stycznia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 69,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.17 kurs akcji spadł do poziomu 68 zł, a następnie o 14.08 wzrósł do wartości 69,6 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 11, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 220 sztuk. Obroty wyniosły 15,3 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 0,85 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 10,83 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 10,31 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 12,62 proc.

Reklama

W piątek Śnieżka zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 60 788 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,29 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,03 proc. do poziomu 4 181 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Śnieżka to jeden z liderów rynku farb i lakierów w segmencie wyrobów dekoracyjnych w Polsce i na Węgrzech. Jej zlokalizowane w czterech krajach zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie ok. 150 mln kg produktów, które są sprzedawane na kilkunastu rynkach zagranicznych (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »