Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 3 września 2020 roku

W czwartek, 3 września Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 92 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 90,4 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 4, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 73 sztuk. Obroty wyniosły 6,64 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na zamknięciu.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,29 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,08 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 21,05 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 12,2 proc.

W czwartek Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,86 proc. do poziomu 50 916 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży budowlanej do których należy także Śnieżka ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,15 proc. do poziomu 2 920 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo gorzej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,15 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »