Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 5 sierpnia 2020 roku

W środę, 5 sierpnia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 92,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.48 kurs akcji spadł do poziomu 92,2 zł, a następnie wzrósł do wartości 95,6 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 8, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 306 sztuk. Obroty wyniosły 28,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,92 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 13,54 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 11,16 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 16,59 proc.

W środę Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,16 proc. do poziomu 52 290 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,02 proc. Spółki z sektora budowlanego do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 2,47 proc. do poziomu 3 006 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »