Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 5 stycznia 2022 roku

W środę, 5 stycznia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 77,8 zł, czyli o 1,04 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 77,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 76 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 417 sztuk. Obroty wyniosły 100 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni poniedziałek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,93 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 4,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 13,26 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 0,52 proc.

Reklama

W środę Śnieżka zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,4 proc. do poziomu 70 751 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,26 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,90 proc. do poziomu 3 946 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »