Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 9 listopada 2020 roku

W poniedziałek, 9 listopada Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 87,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 87 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 8, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 95 sztuk. Obroty wyniosły 8,28 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,06 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 3,52 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 26,04 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,83 proc.

Reklama

W poniedziałek Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,81 proc. do poziomu 50 827 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora budowlanego do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 2,28 proc. do poziomu 3 034 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się dużo lepiej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 2,28 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »