Notowania akcji spółki Stalexport z 30 października 2020 roku

W piątek, 30 października Stalexport (STX) rozpoczął notowania od poziomu 2,65 zł, czyli o 2,57 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 2,72 zł. O godzinie 12.44 kurs akcji spadł do poziomu 2,63 zł, a następnie o 16.12 wzrósł do wartości 2,7 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 2,68 zł.

Liczba transakcji dla spółki Stalexport wyniosła 16, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 56 790 sztuk. Obroty wyniosły 151 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na zamknięciu.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,29 proc., w ciągu miesiąca spadła o 9,76 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 12,13 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 12,13 proc.

W piątek Stalexport zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 1,66 proc. do poziomu 44 098 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,47 proc.

Stalexport koncentruje się przede wszystkim na działalności autostradowej, która obejmuje: eksploatację i utrzymanie odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków oraz uczestnictwo w wybranych przetargach na budowę i eksploatację kolejnych odcinków autostrad. Ponadto prowadzi także działalność związaną ze świadczeniem usług wynajmu powierzchni biurowych i miejsc parkingowych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »