Reklama

Notowania akcji spółki Torpol z 7 października 2020 roku

W środę, 7 października Torpol (TOR) rozpoczął notowania od poziomu 11,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 11,9 zł, a następnie, o 13.07, spadł do wartości 11,4 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 11,5 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Torpol wyniosła 30, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 12 946 sztuk. Obroty wyniosły 148 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 7,63 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,54 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 69,12 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 66,67 proc.

W środę Torpol zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,19 proc. do poziomu 50 207 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Torpol pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 2,10 proc. do poziomu 3 113 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo lepiej niż Torpol, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 2,10 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Torpol specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów komunikacyjnych takich jak szlaki i stacje kolejowe oraz torowiska tramwajowe, a także obiekty inżynierskie. Świadczy także usługi z zakresu budowy, modernizacji oraz remontów sieci elektroenergetycznych napowietrznych średnich i niskich napięć, sygnalizacji świetlnej sterowania ruchem drogowym, systemów oświetlenia ulicznego oraz sieci telekomunikacyjnych, jak również usługi projektowe w zakresie powyższych inwestycji komunikacyjnych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »