Reklama

Notowania akcji spółki Toya z 1 października 2020 roku

W czwartek, 1 października Toya (TOA) rozpoczęła notowania od poziomu 7,76 zł, czyli o 0,78 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 7,7 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 7,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Toya wyniosła 18, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 528 sztuk. Obroty wyniosły 42,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,95 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 0,26 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 80,28 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 47,69 proc.

W czwartek Toya zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,76 proc. do poziomu 49 035 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,26 proc.

Toya to czołowy producent i dystrybutor elektronarzędzi i narzędzi ręcznych. Jest firmą o zasięgu międzynarodowym, która wprowadziła na rynki kilka silnych własnych marek. Wyroby eksportuje do ponad 40 krajów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »