Notowania akcji spółki Toya z 17 marca 2022 roku

W czwartek, 17 marca Toya (TOA) rozpoczęła notowania od poziomu 6,65 zł, czyli o 0,76 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,6 zł. O godzinie 16.04 kurs akcji spadł do poziomu 6,64 zł, a następnie wzrósł do wartości 6,78 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Toya wyniosła 51, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 32 770 sztuk. Obroty wyniosły 217 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 10,42 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 9,48 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 3,42 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,45 proc.

Reklama

W czwartek Toya zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,63 proc. do poziomu 64 133 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,73 proc.

Toya to czołowy producent i dystrybutor elektronarzędzi i narzędzi ręcznych. Jest firmą o zasięgu międzynarodowym, która wprowadziła na rynki kilka silnych własnych marek. Wyroby eksportuje do ponad 40 krajów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »