Notowania akcji spółki Toya z 28 września 2020 roku

W poniedziałek, 28 września Toya (TOA) rozpoczęła notowania od poziomu 7,62 zł, czyli o 0,79 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 7,56 zł. O godzinie 9.34 kurs akcji wzrósł do poziomu 7,9 zł, a następnie, o 9.45, spadł do wartości 7,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 7,62 zł.

Liczba transakcji dla spółki Toya wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 938 sztuk. Obroty wyniosły 76,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,31 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 0,79 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 79,72 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 46,54 proc.

W poniedziałek Toya zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,2 proc. do poziomu 49 842 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,79 proc.

Toya to czołowy producent i dystrybutor elektronarzędzi i narzędzi ręcznych. Jest firmą o zasięgu międzynarodowym, która wprowadziła na rynki kilka silnych własnych marek. Wyroby eksportuje do ponad 40 krajów. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »