Reklama

TOYA (TOA): Notowania akcji spółki Toya z 9 września 2020 roku

W środę, 9 września Toya (TOA) rozpoczęła notowania od poziomu 7,34 zł, czyli o 0,54 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 7,38 zł. O godzinie 9.24 kurs akcji spadł do poziomu 7,26 zł, a następnie o 10.36 wzrósł do wartości 7,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 7,78 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Toya wyniosła 35, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 19 249 sztuk. Obroty wyniosły 147 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni poniedziałek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,04 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 17,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 62,08 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 49,62 proc.

W środę Toya zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,42 proc. do poziomu 50 757 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 5,42 proc.

Toya to czołowy producent i dystrybutor elektronarzędzi i narzędzi ręcznych. Jest firmą o zasięgu międzynarodowym, która wprowadziła na rynki kilka silnych własnych marek. Wyroby eksportuje do ponad 40 krajów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »