Reklama

Notowania akcji spółki Trakcja PRKiL z 18 listopada 2020 roku

W środę, 18 listopada Trakcja PRKiL (TRK) rozpoczęła notowania od poziomu 1,662 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 1,74 zł - spółka osiągnęła o godzinie 14.45 by na zamknięciu spaść do poziomu 1,7 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Trakcja PRKiL wyniosła 31, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 69 956 sztuk. Obroty wyniosły 120 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 13,33 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 14,86 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 5,56 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 1,8 proc.

W środę Trakcja PRKiL zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,87 proc. do poziomu 52 232 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,29 proc. Spółki budowlane do których należy także Trakcja PRKiL pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,22 proc. do poziomu 3 071 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Trakcja PRKiL jest jedną z największych firm działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja robót związanych z szeroko rozumianą infrastrukturą kolejową i drogową z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Uzupełnieniem usług jest budowa systemów elektroenergetycznych oraz systemów sterowania zdalnego. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »