Reklama

Notowania akcji spółki Trakcja PRKiL z 18 lutego 2021 roku

W czwartek, 18 lutego Trakcja PRKiL (TRK) rozpoczęła notowania od poziomu 2,925 zł, czyli o 2,09 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 2,865 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 2,95 zł, a następnie, o 16.32, spadł do wartości 2,73 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 2,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Trakcja PRKiL wyniosła 114, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 529 421 sztuk. Obroty wyniosły 4,39 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 6 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 33,33 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 22,81 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 68,07 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 69,7 proc.

W czwartek Trakcja PRKiL zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 58 684 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,27 proc. Spółki budowlane do których należy także Trakcja PRKiL ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 2,30 proc. do poziomu 3 953 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Trakcja PRKiL jest jedną z największych firm działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja robót związanych z szeroko rozumianą infrastrukturą kolejową i drogową z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Uzupełnieniem usług jest budowa systemów elektroenergetycznych oraz systemów sterowania zdalnego. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »