Reklama

Notowania akcji spółki Trakcja PRKiL z 20 stycznia 2022 roku

W czwartek, 20 stycznia Trakcja PRKiL (TRK) rozpoczęła notowania od poziomu 1,796 zł, czyli o 0,34 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 1,79 zł. O godzinie 9.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 1,82 zł, a następnie, o 10.59, spadł do wartości 1,772 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 1,784 zł.

Liczba transakcji dla spółki Trakcja PRKiL wyniosła 23, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 48 253 sztuk. Spadek był przy małym obrocie, który wyniósł 86,8 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 495 tys. zł.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 5,21 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 3,60 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 26,13 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 8,42 proc.

W czwartek Trakcja PRKiL zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,44 proc. do poziomu 70 420 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,34 proc. Spółki budowlane do których należy także Trakcja PRKiL ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,43 proc. do poziomu 3 897 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Trakcja PRKiL jest jedną z największych firm działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja robót związanych z szeroko rozumianą infrastrukturą kolejową i drogową z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Uzupełnieniem usług jest budowa systemów elektroenergetycznych oraz systemów sterowania zdalnego. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »