Reklama

Notowania akcji spółki Trakcja PRKiL z 26 listopada 2021 roku

W piątek, 26 listopada Trakcja PRKiL (TRK) rozpoczęła notowania od poziomu 1,96 zł, czyli o 0,31 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 1,966 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 1,92 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Trakcja PRKiL wyniosła 50, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 216 188 sztuk. Obroty wyniosły 243 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 3 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 3,52 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 15,23 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 9,09 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,55 proc.

W piątek Trakcja PRKiL zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 3,51 proc. do poziomu 66 441 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 2,34 proc. Spółki budowlane do których należy także Trakcja PRKiL ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,04 proc. do poziomu 3 808 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Trakcja PRKiL jest jedną z największych firm działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja robót związanych z szeroko rozumianą infrastrukturą kolejową i drogową z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Uzupełnieniem usług jest budowa systemów elektroenergetycznych oraz systemów sterowania zdalnego. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »